×

Loading...

最重要的是采摘和摘洗太费功夫。这里人工那么贵,十几元一磅不够我工钱,我都不愿意卖,别人也嫌贵不愿意买

gavin_1000 (风过无痕)
(#12062487@0)
4-28 -04:00
This post has been archived. It cannot be replied.
Page address has been copied.
To share, click to copy page address.
Share Online by QR Code

Back To Topic: 再说说荠菜----品种有区别

Back To Forum: HOME枫下论坛枫下论坛主坛枫下沙龙花鸟虫鱼